Samsun Nakliyat
banner
banner

Nakliyat Sigortası Nedir?

Nakliyat Sigortası, Nakliyeye Konu Olan Malların Taşınması Esnasında Karşılaşılabilecek Tehlikeleri Güvence Altına Alınması Anlamına Gelir. Nakliyat Sektörünün Büyümesi, Gelişmesi ve Zaman İçerisinde Malların Zarar Görmesi Durumunda Karşılaşılan Maddi Zararların Önemli Ölçülere Vardığının Görülmesi, Sigorta Konusunun Nakliyat Sektöründe Boy Göstermesine Neden Olmuştur.

Bütün Bu Olumsuz Örnekler Göz Önüne Alındığında Nakliyat Sektöründe, Nakliyat Sigortası Yasal Bir Zorunluluk Olarak Ortaya Çıkmıştır.

Nakliyat Sigortası Zorunlu Mudur?

Nakliyat Sigortası Yaptırmak Zorunludur. Sigorta İşlemleri Yapılmadan Nakliyat Yapılması Yasal Olarak Mümkün Değildir, Ancak Müşterilerimizden Sigorta Parası Adı Altında Fazladan Bir Ücret Talep Etmemekteyiz. Sigorta İşlemleri ve Ücretleri Bize Aittir.

Nakliyat Sigortası Neden Yapılmalıdır?

Öncelikle Yasal Açıdan Zorunlu Olduğu İçin Yapılmalıdır. Sonra Malların Karşılacağı Tehlikeler Nedeniyle Yapılmalıdır. Birinci Neden Yasal Açı, İkinci Neden İse Zararların Tazmini ve Hakların Korunması İçindir. Sigortalı Nakliyat İşlemlerinde, Her İki Tarafında İçi Rahat Olmaktadır.

Nakliyat Sigortası Neleri Kapsar?

Nakliyeyi Yapan Aracın Yapabileceği Kazalar Nedeniyle Eşyalara Gelebilecek Zarar ve Hasarları Kapsar. Sigorta Seçeneklerine Göre Bu Kapsam Biraz Daha Genişletilebilmektedir. Sigorta Kapsamına Hemen Hemen Bütün Tehlikeleri Alabilmek Mümkündür.

Nakliyat Sigortası Hangi Tehlikeleri Kapsar.

Genişletilmiş Sigorta Kapsamında Tehlikeleri Şu Şekilde Sıralayabiliriz;

Nakliye Aracının Kaza Yapması, Yani Çarpışması, Devrilmesi, Yoldan Çıkması ve Yanması Gibi Durumlar

Otoyollarda, Yol Kayması, Köprü Yıkılması veya Çökmesi Gibi Sorunlar

Doğal Afet Durumları, Sel, Toprak Kaymaları, Çığ, Şimşek Nedenleriyle Uğranılan Zararlar Sigorta Kapsamında Bulunmaktadır.

Nakliyat Sigortası Hangi Tehlikeleri Kapsamaz?

Kasten Eşyaya Zarar Verildiği Belirlenen Durumlarda

Doğal, Normal ve Sıradan Taşıma İşlemi Yapılırken Yüzeysel Aşınma ve Yıpranmalarda

Eşyaların İyi Paketlenmemesinden Dolayı Meydana Gelen Zararlarda

Gecikme Kaynaklı Doğan Sorunlar, Sigorta Kapsamı Dışında Kalmaktadır.

Paketlenmesi Firmamız Tarafından Yapılan Tüm Eşyaların Sorumluluğunu Biz Üstlenmekteyiz. Profesyonel ve Deneyimli Ekiplerle Çalıştığımız İçin Titiz Davranmaktayız. Bu Sebeple Sigorta Kapsamı Dışında Kalan Zararların Oluşmasına Mahal Verilmez.