Samsun Nakliyat
banner
banner

Buzdolabı Nasıl Taşınır Evden Eve NakliyatBuzdolabı taşımak, diğer eşyalara nazaran daha fazla önem arz eder. Çünkü, buzdolabı aslında basit bir kimya formülü sayesinde çalışmaktadır, ama bu kimyasal formülün tersyüz olmaması, çok fazla yerinden oynamaması gerekmektedir. Bu yüzden buzdolabı taşımanın kuralları vardır.

Samsun evden eve nakliyat firması olarak en çok önem verdiğimiz konulardan biri ürün bazında taşınma kurallarını harfiyen uygulamaktır. Taşınacak eşyanıza sadece çarpma ve düşmenin dışında zarar gelebilecek hatalı taşıma şekillerini iyi biliyoruz ve doğru taşıma konusunda uzmanız ve nakliyat fiyatları açısından uygun fiyat garantisi sunuyoruz.

Buzdolabı, gazların sıkıştırılıp yoğunlaştırılması sistemi ile çalışır. Yani buzdolaplarımızın içinde çeşitli gazlar mevcuttur, bu yüzden yanlış taşıma şekilllerinde bozulma ihtimali çok yüksektir.

Öncelikle, enaz taşınma işleminden 12 saat önce buzdolabının fişinin çekilerek dinlenmeye alınması gerekmektedir. Bu 12 saat içinde buzdolabı içindeki buz erimiş olacağı için temizleme ve kurulama rahatlıkla yapılabilecek ve de buzdolabı içindeki gazın oturması sağlanacaktır.

Fişi çekilmiş buzdolabının içinde, taşınma sırasında kaynaklanacak sarsıntılar yüzünden yerinden oynayabilecek raflar, çıkarılarak, koli bantı ile birbirlerine bağlanarak, toparlanmalıdır.

Buzdolabı Kapağı, ince bir ip yardımıyla bağlanıp, gövdesine sabitlenmelidir. Eğer Buzdolabında iz bırakmayacaksa kapı koli bantı ile de sabitlenebilir. Ayrıca Buzdolabının fişi, arkasına sabitlenir.

Nakliyat yapılacak buzdolabı bütün bu prosedürlerden sonra, taşımaya hazırlanmış olmaktadır. Bundan sonraki safha, deneyimli taşıma elemanlarımızın, buzdolabını olabildiğince dik bir biçimde taşıyacak ve yerine koyacaktır.

Yine de nekadar düzgün taşıma gerçekleşirse gerçekleşsin, taşımadan sonra buzdolabı 2-3 saat fişe takılmamalıdır. Aradan 2-3 saat geçtikten sonra istenildiği zaman
buzdolabı çalıştırılabilir.

Gördüğünüz gibi, evden eve nakliyat çok kolay değildir. Buzdolabının bile taşınma kuralları vardır. Bu yüzden nakliyat işlerinizi, kesinlikle profesyonel ve belgeli nakliyat firmalarına yaptırmanızı öneriyoruz.

Samsun Nakliyat Fiyatları sitemiz Lider Karadeniz Nakliyat Firmasının bilgi sistemini oluşturmaktadır. Sözleşmeli ve sigortalı taşımacılık hizmetlerini, uygun fiyat garantisi ile siz müşterilemize sunuyoruz.