Samsun Nakliyat
banner
banner


Bu konumuz hem evden eve nakliyat yaptıracak müşterileri hemde nakliyecileri ilgilendirmektedir. Biz bu sektöre sadece ben diye bakan bir bakış açısında değiliz. İşini düzgün yapan tüm nakliyecileri buradan tebrik ediyor ve işlerinin daim olmasını diliyoruz.

Önce Evden eve nakliyat yapan firmalara bir uyarımız var. Nakliyat işlerinde her nekadar tecrübe ve firma geçmişi ile kazanılmış deneyim en önemli referansımız olsa da, tamamen çöplüğe dönmüş internet piyasası müşterilemizin kafasını karıştırmaktadır.

Size site yapacağız, şu kadar para verin sizin sitenizi google arama motoru aramalarında üstte çıkaracağız diyen webmasterlar var. Nakliyat sektörü, artık internetin nimetlerinden yararlanan ve müşterilerine ulaşabilen, iş alabilen bir sektör haline geldi. İnternetin, nakliyat için çok önemli iletişim ve reklam alanı olduğunu kimse inkar edemez.

İnternet üzerinden iş alındığını gören insanlar hemen iş başına geçtiler, şöyleki; internette kopya siteler ve reklamlarla iş bulan komisyoncular türedi. İşyeri olmayan, kamyonu olmayan ve bu işi bilmeyenler, internette yasal ve vergi levhalı çalışan, sigortalı ve sözleşmeli iş yapan deneyimli firmaların önünü kesmeye çalışıyorlar. Müşteri ile firma arasına girerek bu işin taşeronluğuna soyunmuş durumdalar.

Bu gayri ahlaki durum sadece bu kişilerle sınırlı kalmıyor. Birde bu durumun Webmaster ayağı var. Site yaptıklarını söyleyen ve bu siteleri google aramalarında üstte çıkardıklarını söyleyip yüklü miktarda para alan webmasterlar var. Sonrası ise tam bir hüsran ve boşa giden paralar oluyor.

Çünkü, google ve diğer arama motorları ile tam uyumlu kodlama yapılmıyor, çoğu mobil ve tabletlere uyumlu olmuyor, site içerikleri başka sitelerinden alınan kopyala-yapıştır tabir edilen içeriklerden oluşuyor. Yani yaptıkları siteler diğer sitelerden çalınan yazılarla yapılıyor. Bunu tespit eden google o siteleri zaten sıralama düşürerek cezalandırıyor,
ancak bu sebeplerden dolayı nakliyat, evden eve nakliyat, ilden ile nakliyat ve nakliyat fiyatları gibi aramalarda okadar çok site ve o kadar çok içeriği çalınmış site oluyor ki resmen site çöplüğüne dönmüş oluyor.

Nakliyecileri etkileyen bu önemli sorunları çözmenin yolu basittir. Öncelikle bu işin taşeronluğuna soyunmuş kişileri hiçbir şekilde dikkate almamak ve sizi google'da yukarılara çıkartacağız diyen kişilere güvenmemek gerekiyor. Bu konularda bilgilenmek önemli bir husustur.

Nakliyatçı referansı olan Webmasterlara, içeriği kopya olmayan, mobil ve tablet uyumlu siteleri arama motoru dostu kodlama ile yaptırmak önemlidir.

Bu durum hem işini düzgün yapanların önünü açacak hemde internet aramalarındaki çöplük sitelerin kalkmasını sağlayacak.

Bir uyarıda müşterilerimiz için yapmak istiyoruz. İnternette arama yapıp bulduğunuz siteyi iyi araştırıp, firmanın kurumsallığı hakkında emin olun. Eşyalarınızı teslim edeceğiniz firmanın, yasal iş yapıp yapmadığını, vergi levhası olup olmadığından emin olun. Taşıma işlemi yaptıracağınız firmanın ücretsiz ekspertiz hizmeti olup olmadığını öğrenin. Nakliyat sigortası yapılıp yapılmayacağını ve sözleşme imzalanıp imzalanmayacağını sorun.

Nakliyat sözleşmesini mutlaka okuyun ve aklınıza takılanları imza atmadan mutlaka sorun.

Biz Lider Karadeniz olarak, nakliyat işlerinde kalitenin ve güvenin adresi olarak çizgimizden sapmadan karalı şekilde yolumuza devam ediyoruz. Kesinlikle iş kaybı endişesi yaşamıyoruz, tek endişemiz müşteri memnuyetidir. Müşteri memnuniyetini iş devamlılığımızın sigortası olarak görüyoruz.

Samsun evden eve nakliyat ve Samsun Nakliyat Fiyatları dendiği zaman sektörün lideri ve önde gelen markası Lider Karadeniz'i hiç şüphe duymadan tercih edebilirsiniz. Her zaman söz verdiğimiz zamanda ve söz verdiğimiz gibi nakliyat diyoruz.

Daha geniş bilgi için bize ulaşınız.